Az Igazgyöngy támogatását is lefelezi az Emmi
A Berettyóújfalu környékén működő, hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó Igazgyöngy Alapítvány állami támogatása 17 millióról 8,5 millióra csökken.
A Berettyóújfalu környékén működő, hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó Igazgyöngy Alapítvány állami támogatása 17 millióról 8,5 millióra csökken.
Három édesanya kezdeményezése nyomán mozgalom indult a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket nevelő óvodákért.
Az egyik faluban pár éve még szinte minden gyerek halmozottan hátrányos helyzetűnek minősült, ma pedig az elsősök között csak egy gyerek volt az, legalábbis statisztikailag. Még sosem éreztem ennyire éles különbséget a jogszabályok mozgásterében változó statisztikai adatok és a valós helyzet között.
Közmunkásként kénytelenek dolgozni pedagógusok a roma tanodákban, miközben százmilliók tűnnek el az országos önkormányzatnál a felzárkóztatásra szánt forintokból. A hátrányos helyzetű, többségében cigány származású gyermekekkel foglalkozó tanodák közel fele kénytelen volt bezárni, illetve csökkentett üzemmódban, pénz nélkül folytatni a munkát, mivel elapadtak a pályázati források. Pedig az évtizedek óta hektikus támogatásokból épp hogy megélő műhelyek képesek akár az érettségiig is eljuttatni mentoráltjaikat.
Több község azzal szembesült, hogy sikeres közmunkaprogramja után kiesett a halmozottan hátrányos települések közül, mert ilyen "kedvezményezett" település csak az lehet, ahol jelentős a munkanélküliek száma. Kettős mércével mérik a közmunkásokat: a statisztikában munkavállalónak számítanak, de a munkaügyi központ álláskeresőnek tekinti őket.
A súlyosan fogyatékosok ápolása egész napos felügyeletet jelent, így az egyik szülő biztosan nem dolgozhat. Folytatódik a Tudtad-e civil kampány.
Töredékére csökkent két év alatt a hátrányos helyzetű tanulók száma, ám ez optikai csalódás, valójában azért esett a számuk, mert már nem motiválják a szülőket, hogy ilyen kategóriába soroltassák a gyerekeiket - írja a Magyar Nemzet szerdai száma.
Sértő, szakmaiatlan, a valós mélyszegénységben élők helyzetét nem ismerő az a rendőrségi tananyag, amelyet a napokban tettek ki a testület internetes oldalára, állítja az Autonómia Alapítvány jogvédő szervezet munkatársa, aki szerint a borsodi rendőrök által kiadott életvezetési útmutató valamit nagyon félreérthetett.
Egyre kevesebb pénzből, egyre kevesebb szegénységben élő gyerek juthat a nyáron ebédhez térítésmentesen, ráadásul egy új szabály miatt éppen az ország legnehezebb helyzetű települései maradtak ki a pályázati lehetőségből.